Тема. Загальні
хімічні властивості металів
Мета:
Ø
освітня компетентність: дати
уявлення про особливості взаємодії металів з неметалами, кислотами , водою та
солями, використовуючи витискувальний ряд металів; сформувати уявлення про реакції
заміщення; вміння застосовувати ряд активності металів (ряд Беккетова) для
прогнозування та пояснення хімічних властивостей металів-простих речовин; дати
поняття корозія металів;
Ø
розвиваюча компетентність: розвивати навички складання
хімічних рівнянь реакцій; записати рівняння реакції корозії металів”;
Ø
виховна компетентність: вміння спостерігати під час
експерименту та робити висновки; бути уважним
Компетентності учнів на уроці (слайд
9)
Тип уроку – комбінований
Форма
роботи:
колективно-групова
Наочність:,
періодична система хімічних елементів Д. І. Мендєлєєва, ряд активності металів,
комп‘ютерна презентація, опорна схема «Хімічні властивості металів»,
відеодосліди.
Схеми:
лабораторна робота – гра «Лабораторія», інтерактивні вправи гра «Хто швидше»,
встановіть відповідність, асоціація (складання неримованого вірша сенкану).
Поняття: ряд
Бекетова, поняття корозії металів.
Обладнання:
ПК, проектор, підручник "Хімія 10 клас, автори: П. П. Попель, Л. С.
Крикля".
СТРУКТУРА
УРОКУ.
І. Організаційна частина.
1. Рефлексія («чарівна
коробка», кожен учень підходить до коробки і дивиться у коробку, учні побачать
дзеркало, тобто свої емоції)
1.
З яким настроєм ви прийшли на
урок?
2.
Чи готові ви працювати під час
вивчення нового матеріалу?
(слайд 7-9)
ДЕВІЗ
УРОКУ:
“Метали
самотужки до двору не прийдуть;
вимагають ока й рук людини для свого приходу”
М. В.
Ломоносов
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів.
IV.Первинне сприйняття учнями матеріалу.
V.Закріплення
учнями вивченого матеріалу.
VІ.
Підсумок, домашнє завдання.
ХІД УРОКУ (слайд
10)
2.Актуалізація опорний
знань учнів “ПОВТОРИ” (інтерактивні вправи: встановіть відповідність)
МОДУЛЬ
І (слайд 11)
“Повтори”
Самостійна
робота «Встановіть відповідність»
Самоперевірка (слайд
12)
Парна робота
Учні міняються зошитами
і ставлять 2 бали за правильну відповідь
3. Мотивація навчальної
діяльності “ЗОРІЄНТУЙСЯ” (асоціація (складання неримованого
вірша-сенкану)
У кожного з нас дома є
вироби із металів, наприклад алюмінієвий посуд, залізні цвяхи, мідний дріт тощо,
які асоціації викликає у вас слово МЕТАЛ.
МОДУЛЬ ІІ (слайд
13)
“Зорієнтуйся”
СКЛАДАННЯ
НЕРИМОВАНОГО ВІРША
1. Які асоціації викликає у вас
слово метал?
Пригадайте:
1. Де знаходяться в
періодичній системі?
2. Яку мають завжди
валентність?
3. Чи легко відають свої
валентні електрони?
4. Стають якими йонами?
5. фізичні властивості
металів.
6. В яких речовинах вони
знаходяться?
2. Як ви розумієте поняття
«металічний елемент», «метал – проста речовина»
4. Повідомлення теми ,
мети уроку “ВИВЧИ” (тема уроку записана на дошці)
МОДУЛЬ ІІІ (слайд
14)
“Вивчи”
Тема. Загальні хімічні
властивості металів
(учні, ми спробуємо
самостійно скласти план уроку.
-
Крім металів, які ви знаєте іще
прості речовини? (неметали), отже перше питання записуємо в
зошити взаємодія металів з неметалами.
Діти напружте свій
мозковий процесор, спираючись на раніше вивчені властивості основних класів
неорганічних сполук, пригадайте реакції, учасниками яких були метали. Діти
пригадують і записують інші питання)
ПЛАН
1. Взаємодія металів з
неметалами – реакція сполучення (І група – неметали)
§
Самий популярний оксид на
планеті Земля.
§
Без якої речовини страва буде
не смачною?
2.Взаємодія з водою та
солями – реакція заміщення (ІІ група – складні речовини)
3.Взаємодія металів з
кислотами – реакція заміщення (ІІІ група – кислоти)
4. Взаємодія металів з
лугами.
5. Поняття корозії металів
(робота з підручником)
5.Первинне сприйняття
учнями матеріалу “ВІДТВОРИ” (інтерактивна вправа: гра “Хто швидше”
(дві команди), робота з підручником)
МОДУЛЬ ІV
(слайд 15- 20)
“Відтвори”
Інтерактивна вправа гра
“Хто швидше” (клас ділиться на дві команди, учні по черзі йдуть до дошки і
записують рівняння хімічних реакцій із схеми; котра команда справилася швидше
до контрольної роботи додається 1 бал)
§
Робота з підручником. Учні
дають поняття корозія металів
5. Закріплення учнями
вивченого матеріалу “ЗАПАМ’ЯТАЙ”
(інтерактивна вправа: гра “Лабораторія”)
МОДУЛЬ V (слайд
21)
§
Відеодосліди
Гра «Лабораторія»
6. Підсумок, домашнє
завдання “ДОСЛІДЖУЙ ВДОМА”
МОДУЛЬ VІ (слайд
22-23)
“Досліджуй вдома”
Активних учнів оцінити
Вивчити §.18
Вправа 169 (в) (ст. 132)
Немає коментарів:
Дописати коментар